•  
    Wall of Fame Inductees
     
     

    Lifetime Achievement

    Benjamin Bennitt
    1827-1889
    Melinda Wheeler Bennitt
    1831-1918
    Glenn Hammond Curtiss
    1878-1930
    Francis A. Wildman
    1882-1956
    Fred Taylor
    1891-1968
    Harriet Honeyman Taylor
    1895-1975
    C. Arthur Niver
    1905-1984
    Joseph G. Meade, Jr.
    1921-
    Helen Bedell Meade
    1922-
    Richard B. Ayers
    1924-
    Charles Champlin
    1926-
    Joseph Champlin
    1930-
    Walter S. Taylor
    1931-2001
    John R. Kuhl, Jr.
    1943-
    Joseph G. Meade III
    1952-
    Brian C. Flynn, Jr.
    1961-
    Douglas J. Narby
    1966-
    Alderman Gleason
    Class of 1908
    Robert  "Gus" Tilman   Class of 1955
    Clark Wambold
    Class of 1979
    Dr. Richard D. Young
    Class of 198
    Duane Champlin DohertyClass of 1931
    Robert Magee Jr.Class of 1979
    Ellen Shaw Maceko
    Class of 1971
    John BallClass of 1959
    Brigadier General David BuckClass of 1977
    Charles PeltzClass of 1977

     

    Gold Star Memorial (up to WWII)
    Cpl. Reuben Shettler
    Pvt. Donald Garey
    PFC Dale R. Conklin
    PFC Michael M. Zyla, Jr.
    PFC Claire H. Depew
    PFC William G. Lent
    Sgt. William H. Douden
    PFC John Stopka
    Tech 5 Reginald D. Wood
    PFC Devillo W. Erway
    PFC Harold Palmer
    Cpl. Charles Stone
    Pvt. Paul Stone
    Pvt. Walter W. Bennett
    Raymond J. Bennett
    Steven Carrasas

     

    Athletic Achievement

    Harold Block Coach
    Patricia Beilby Coach
    Harold Wood Class of 1917
    Fordyce Foster Class of 1919
    Larry Green Class of 1925
    Michael Brace Class of
    Fred Sprague Class of 1943
    Richard “Whip” Van Gelder Class of 1946
    Richard “Patche” Brady Class of 1948
    Hugh “Skip” Hiney Class of 1953
    Carl Wambold Class of 1956
    Dave Block Class of 1961
    Tony Kolo Class of 1963
    Ernie Pipe Class of 1963
    Doug Dowdle Class of 1964
    Richard “Joe” Tuttle Class of 1964
    Julie Sprague Class of 1971
    Sharon Natale Class of 1973
    Brenda Miller Class of 1976
    Charlene McAllister Class of 1978
    Barb Allen Class of 1980
    William R. Bills      Class of 1977
    Karen Griffin Clancy   Class of 1977
    Julie Pedersen AmsdenClass of 1988
    Adrienne ShillClass of 1989 
    William "Paul" Wendlandt Class of 1982
    Lori Bauer Class of 1998
    Thomas KresslyCoach
    Shelley Magee Arizmendi Class of 1978